Hliníkové okná, dvere, fasády

Hliníkové okná dvere a fasády

Hliník patrí medzi najlepšie materiály, ktoré sa dajú použiť pri vypĺňaní stavebných otvorov. Nevyrábajú sa z neho len okná a dvere, ale aj veľkoplošné pevné presklenia a presklené fasády.

Hliníkové konštrukcie sú veľmi odolné a majú mimoriadne dlhú životnosť. Hliníkové okná bez problémov odolávajú vysokému zaťaženiu, preto sa používajú v moderných výškových budovách, na zimné záhrady, ale aj v moderných rodinných domoch. Hliníkové rámy sú často používané aj na presklenia balkónov a lodžií. Vďaka tomu, že na hliníkové okná, dvere a presklenia sa používajú tenké hliníkové profily, vynikne ich elegancia a optická ľahkosť, pričom sa tiež šetrí priestorom.

Bezpečnosť hliníkových konštrukcii

Hliníkové konštrukcie sú nehorľavé a je možné ich vyhotoviť aj ako bezpečnostné až nepriestrelné. Za určitých podmienok spĺňajú požiadavky požiarnej odolnosti a bezpečnosti až do hodnoty EI90.

Využitie hliníkových systémov

Vďaka veľkej variabilite hliníkových systémov je možné z hliníkových profilov vytvoriť neobmedzené množstvo tvarov, rozmerov a farieb (farebná škála RAL):

  • exteriérové aj interiérové okná a dvere – pevné, otváravé, sklopné, otváravo-sklopné, sklopno-posuvné, posuvné, zdvižno-posuvné, …
  • presklenené fasády – rámová, štrukturálna, modulárna, dvojplášťová, …

Hliníkové systémy, od najtenších interiérových bez prerušeného tepelného mostu až po robustné exteriérové s prerušeným tepelným mostom a vynikajúcimi tepelnoizolačnými vlastnosťami je možné opatriť sklenenými, alebo inými výplňami v hrúbkach od 4mm až do 60mm.

Vlastná výroba a montáž hliníkových systémov

Výroba a montáž je realizovaná kvalifikovanými pracovníkmi s dlhoročnými skúsenosťami. Naša spoločnosť jednoznačne odporúča montáž podľa STN 733134 s použitím tesniacich izolačných fólií a pások.

Naša firma je spracovateľom hliníkových systémov ALIPLAST.

Hliník ako stavebný materiál

Máte záujem o naše služby?
Žiadosť o cenovú kalkuláciu
Máte problém a potrebujete servis?
Žiadosť o servisný zásah