Zimné záhrady, prístrešky, pergoly

Zimná záhrada

Ak chcete zvyšovať kvalitu bývania, prípadne znižovať energetickú náročnosť spojenú so zabezpečením požadovanej teplotnej pohody vnútornej teploty, potom sa rozhodnite pre zimnú záhradu.

Tento zasklený priestor má svoju primárnu funkciu – celoročné rozšírenie obytnej plochy nezávisle na poveternostných podmienkach vonkajšieho ovzdušia.

Zimné záhrady umožňujú bezprostredný kontakt s prírodou vďaka veľkým skleneným plochám.

Variabilita zimných záhrad

Systémy zimných záhrad umožňujú veľkú variabilitu tvarov, rozmerov a možností využitia od jednoduchého prístrešku nad terasou až po plnohodnotné rozšírenie obytnej plochy domu.
Každá zimná záhrada je unikátna, vyrobená na mieru podľa požiadaviek zákazníka a situácie miesta osadenia zimnej záhrady.

Systém zimnej záhrady rieši presklenú strechu s kompletným systémom zvodov dažďovej vody a spolu s okennými a dverovými systémami dotvára zimnú záhradu ako celok.

Zimná záhrada v lete

V letných mesiacoch je neodmysliteľnou súčasťou každej presklenenej strechy markíza, ktorá zabráni nadmernému prehriatiu interiéru zimnej záhrady, prípadne vytvorí príjemnú atmosféru pod prístreškom na terase.

Zimná záhrada v zime

Ako zo samotného názvu vyplýva, zimná záhrada je určená pre využitie aj v zimných mesiacoch. Zimné záhrady sú vyrábané z izolovaných profilov s prerušeným tepelným mostom a dokonalou izoláciou. V kombinácii s izolačnými sklami získate ďalšiu miestnosť, ktorú pri bežnom vykurovaní dokážete využívať skutočne celoročne.

Bioklimatická pergola

Pergola NUUN ECO je zastrešenie terasy tvorené automaticky sa otáčajúcimi lamelami ktoré zaisťujú prirodzenú cirkuláciu vzduchu a ochranu pred slnkom a dažďom. Konštrukcia pergoly je z práškovo lakovaných hliníkových extrudovaných profilov s integrovaným odvodňovacím systémom v nosných stĺpoch. Zvislé steny je možné ponechať otvorené, prípadne uzatvoriť kaskádovým systémom posuvných sklenených dverí, prípadne roletovými zástenami ZIP SCREEN. Zaujímavým voliteľným príslušenstvom sú lineárne LED osvetlenie a sálavé infražiariče.

Výroba a montáž zimnej záhrady

Výroba a montáž je realizovaná kvalifikovanými pracovníkmi s dlhoročnými skúsenosťami.  Naša spoločnosť jednoznačne odporúča montáž podľa STN 733134 s použitím tesniacich izolačných fólií a pások.

Naša spoločnosť je spracovateľom hliníkových systémov ALIPLAST.

Ničím nerušený výhľad

Máte záujem o naše služby?
Žiadosť o cenovú kalkuláciu
Máte problém a potrebujete servis?
Žiadosť o servisný zásah